Stomatologia

Marlena Duda-Zawisz

ul. Hołdunowska 57

43-143 Lędziny

marlena.duda.gabinet@wp.pl

537 512 555

COVID-19 zasady przyjęć pacjentów

DROGI PACJENCIE!

Proszę zapoznaj się z naszym protokołem przyjęć w dobie epidemii:
Wszystko dla Waszego i naszego bezpieczeństwa.

 1. Rejestracja na wizytę odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną. W trakcie rozmowy: - zapytamy o powód i cel wizyty - przeprowadzimy wywiad epidemiologiczny - zadamy pytania dotyczące stanu zdrowia pacjenta oraz przyjmowanych leków takich jak: kaszel, zapalenie spojówek, gorączka, przyjmowanie leków przeciwgorączkowych itp.- poinformujemy o środkach ochronnych stosowanych w gabinecie oraz zasadach pracy gabinetu.
 2. Dzień przed wizytą otrzymają Państwo SMS lub telefon potwierdzający termin wizyty. Zalecenie wykonania higieny jamy ustnej w domu przed wizytą.(ograniczamy potencjalnie infekcyjnych wydzielin w gabinecie stomatologicznym).
 3. UWAGA: Toaleta dla pacjentów jest wyłączona z użytku. Prosimy o zgłoszenie się na wizytę po umyciu zębów i skorzystaniu z toalety.
 4. Proszę po zaparkowaniu przed gabinetem zadzwonić na rejestrację 537 512 555 i poinformować nas o swoim przybyciu, gdy będziemy gotowi poprosimy o wejście do gabinetu. Do tego czasu prosimy pozostać w swoim samochodzie lub w bliskiej okolicy gabinetu.
 5. Proszę wykonywać polecenia personelu. Prosimy nie dotykać klamek, drzwi będzie otwierał personel.
 6. Prosimy wejść do gabinetu w maseczce ochronnej, można ją zdjąć jedynie na czas leczenia.
 7. Po wejściu do gabinetu – w poczekalni: - personel zmierzy gorączkę bezdotykowym termometrem, poprosi o dezynfekcję rąk oraz ubranie jednorazowych woreczków na buty, czepka na głowę.
 8. Odzież wierzchnią, torebki prosimy o włożenie do pojemnika wskazanego przez personel, pacjent może mieć jedynie przy sobie kartę płatniczą i telefon. Jeśli to możliwe prosimy o pozostawienie odzieży wierzchniej, torebek, biżuterii itp. w samochodzie lub najlepiej w domu.
 9. Po zaproszeniu przez nas do gabinetu zostaną Państwo poproszeni o pisemne wypełnienie wywiadu epidemiologicznego (tu pisemnie potwierdza brak objawów typowych dla wirusa i brak kontaktu z osobami będącymi w kwarantannie bądź chorymi) oraz pozostałych niezbędnych dokumentów.
 10. Ankieta oraz inne podpisane dokumenty zostaną odłożone w specjalnie wyznaczonym do tego pojemniku.
 11. Następnie zaprosimy na fotel. (w przypadku rodzica z dzieckiem, na fotel zapraszane jest tylko dziecko a rodzic zostaje w wyznaczonym miejscu w gabinecie)
 12. Państwa maseczka zostanie zdjęta tylko i wyłącznie na czas leczenia. Wszystkie rozmowy odbywają się z maseczką na twarzy.
 13. Po zakończonej wizycie prosimy o udanie się do biurka i poczekanie na lekarza.
 14. Preferujemy płatności elektroniczne (kartą, zbliżeniowo, przelew, gotówka tylko odliczona kwota pakowana do woreczka foliowego)
 15. Dla Państwa bezpieczeństwa jesteśmy ubrane w kombinezony ochronne + fartuchy jednorazowe, maski półtwarzowe, przyłbice i okulary ochronne. Po każdej procedurze medycznej w gabinecie przeprowadzamy pełną dezynfekcję sprzętu oraz wszystkich powierzchni, sterylizację narzędzi, wymiana odzieży personelu oraz lekarza. Dodatkowo gabinet został zaopatrzony w lampę przepływową UV-C oraz oczyszczacz powietrza z filtrem Hepa.

PAMIĘTAJ, jeżeli stwierdzimy u Ciebie objawy zakażenia COVID-19 jesteśmy zmuszeni zgłosić ten fakt do Sanepidu.

  W żadnym wypadku nie jest dopuszczalne samodzielne poruszane się Pacjenta po gabinecie, tak z uwagi na panującą epidemię - w trosce o Państwa zdrowie i zdrowie innych Pacjentów i Personelu; jako i z uwagi na okoliczność dokonywania dezynfekcji pozostałych pomieszczeń w trakcie Państwa wizyty w danym gabinecie, pomieszczeniu.